Testy szczelności budynku. Energooszczędny dom – firmy budowlane Bielsko Biała i okolice

Blower Door Test, zacznijmy od tego co to w ogóle jest. Nic innego, jak są to testy szczelności budynku. Badanie wykonywane jest metodą ciśnieniową, wykonuje się montując w wybranych drzwiach obiektu specjalną kurtynę z osadzonym wentylatorem. Z jego pomocą można wytworzyć nadciśnienie i/lub podciśnienie w budynku o określonej wartości niezbędnej do pomiaru.
Zaletą testu jest ukazanie defektów, które mogą być przyczyną dużych strat ciepła.

 

Jeśli przeprowadzony test nie będzie zgodny z normą, inwestor może zażądać od dewelopera wykonanie prac naprawczych. Te ustalenie nie dotyczą tylko dużych inwestycji, ale także tych mniejszych, gdzie firmy budowlane muszą przestrzegać wszystkich wytycznych (norm).
Aby zweryfikować ceny testów, warto podzwonić po firmach oferujących ich wykonanie. Czasem różnice w poniesionych kosztach są znaczące. Warto zastanowić się, dopytać czy np firmy zlokalizowane w Bielsko Biała i okolice nie wykonają takiego testu, gdzieś daleko np. w okolicy nadmorskiej. Przy dużych inwestycjach każda złotówka jest cenna, a oszczędności są na wagę złota. Popytaj, zadzwoń, a na koniec zdecyduj, co będzie najkorzystniejsze dla Ciebie.

You may also like...