Kanapa rozkładana w pokoju gościnnym

Pokój gościnny to jedno z tych pomieszczeń, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić w ciasnym mieszkaniu, a które zdecydowanie bardzo ułatwia sprawę, jeżeli jesteśmy osobami towarzyskimi i lubimy przyjmować gości w swoim domu. Jak należy umeblować taki pokój gościnny?

Co powinno znaleźć się w pokoju gościnnym?

Jest to wyjątkowy pokój, który nie musi być dużych rozmiarów, i nie zawsze musi być w pełni wyposażony. Z pewnością najważniejszym meblem w pokoju gościnnym jest kanapa rozkładana lub łóżko. Rozkładana kanapa lub wersalka to bardzo dobry pomysł, szczególnie wtedy, kiedy pokój gościnny gdy nie ma gości, może służyć na przykład jako drugi salon. Rozkładana kanapa sprawi, że w czasie kiedy pokój ten nie będzie używany, będzie sprawiał wrażenie bardzo schludnego, eleganckiego i uporządkowanego. Dodatkowym meblem w pokoju gościnnym może być oczywiście fotel, stolik, komoda na ubrania lub szafa, a nawet biurko i krzesło. Tak naprawdę kompletne wyposażenie tego pomieszczenia zależeć będzie tylko od możliwości gospodarzy i przestrzeni, jaką można zagospodarować w tym celu.

Dlaczego warto mieć w domu pokój gościnny?

Chyba każdy z nas zna sytuację, kiedy spotkanie z przyjaciółmi przy winie przeciąga się do późnych godzin nocnych. Albo kiedy przyjeżdża z daleka ktoś znajomy i chce się go przenocować, aby nie musiał korzystać z hoteli i pensjonatów. Pokoje gościnne często wykorzystuje się, gdy odwiedzają nas rodzice czy teściowie, ponieważ wtedy przyjeżdżają oni zwykle na dłuższy czas i potrzebują odrobiny prywatności w twoim domu.

Posiadanie pokoju gościnnego to w zasadzie same zalety. Podczas gdy stoi nieużywany, nie generuje żadnych kosztów i praktycznie nie brudzi się. Kiedy natomiast przychodzi konieczność przenocowania u siebie rodziny lub przyjaciół, nie ma problemu z tym, gdzie mają się oni położyć. Tym samym gospodarze nie muszą zaburzać swojego naturalnego rytmu dnia, jeżeli na przykład wstają wcześniej niż ich goście, lub na odwrót – lubią sobie pospać do południa. Najmniejszy nawet pokój jest zawsze lepszy niż jego brak!

You may also like...