Kaniula dożylna

Szpital, sterylnie, biało, szaro. Trochę nieprzyjemnie, ale nic, jak mus to mus. Trzeba przetrwać te kilka dni. Formalności za nami, czas na wstępne przygotowanie do zabiegu.
Badania z krwi pobrane, a następnie wenflon i leki.
Wszystko z aptekarską precyzją, dokładnie, sympatyczny uśmiech, niewielkie wprowadzenie pielęgniarki o tym co robi. Po bólu.

Zakładanie wenflonu procedura

Zastanawiasz się, jak pielęgniarka sobie poradziła, w ogóle nie wiesz po co ten wenflon. Nadal jesteś ciekawy? Przeszukujesz zapewne Internet, natrafiasz na pliki zakładanie wenflonu instrukcja. Otwierasz i oczom ukazuje się dokładna precyzyjna opowieść, jak wszystko przygotować i wykonać powoli i starannie. Wczytujesz się, jednak język medyczny jest skomplikowany, nadal nie za dużo rozumiesz, lecz ogólny zarys jest.
Teraz już wiesz, wenflon to kaniula dożylna, wprowadzana rureczka, by z łatwością podawać leki, nie kłując pacjenta kilka razy. Ewentualne inne możliwości to podanie kroplówki w razie potrzeby. Wiesz też zapewne, że wenflon bywa umiejscowiony na nadgarstku oraz w zgięciu łokcia, po wewnętrznej stronie ręki.

You may also like...