Czym charakteryzują się okna aluminiowe?

Okna aluminiowe są wyjątkowo trwałe. Z roku na rok zyskują coraz większą popularność niż tradycyjne okna. Idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach, charakteryzujących się prostą architekturą oraz jednolitym kolorem elewacji, łącząc nowoczesność z ciepłem wnętrza. Aluminium jest materiałem odpornym na rdzę, lekkim a jednocześnie sztywnym i wytrzymałym.

Zalety aluminiowej stolarki.

Rany okienne wykonane z aluminium są mniej podatne na uszkodzenia niż PCV czy drewno oraz na skutek zmian temperatur wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń nie zmieniają swoich rozmiarów. Plastyczność i wytrzymałość sprawia, że jest możliwość formowania różnego rodzaju kształtów okien aluminiowych. Dzięki węższym profilom, okna wyglądają na bardziej estetyczne i nowoczesne oraz smuklejsze, a także optycznie powiększają powierzchnie przeszklone – zobacz na www.pum.com.pl . Profile aluminiowe zabezpieczone są także przed korozją poprzez malowanie proszkowe oraz są specjalnie zabezpieczane materiałami termoizolacyjnymi, które utrzymują ciepło, dzięki czemu koszty ogrzewania są znacznie niższe. Okna aluminiowe nie wymagają także specjalnych sposób konserwacji, wystarczy zwykła ścierka i woda.

Wady aluminiowej stolarki.

Metalowe części okien aluminiowych są zimne w dotyku oraz uszkodzona czy zarysowana rama nie ma możliwości renowacji czy naprawy. Cena okien jest stosunkowo droższa niż z materiału PCV czy drewna, z powodu indywidualnych zamówień dotyczących kształtów oraz rodzajów wykończeń.

Wybór okien jest łatwy z powodu szerokiej gamy dostępnych na rynku kolorów. To pomaga dopasować okna pod kolor dachówek, elewacji, które będą wyglądać nowocześnie i estetycznie. Aluminiowe systemy pomagają także w kwestii włamań, ponieważ na specjalnie zamówienie producent może zamontować antywłamaniowe i antywyważeniowe elementy, które zwiększą bezpieczeństwo. Dodatkowo w przypadku pożaru, systemy aluminiowe nie zajmą się ogniem oraz będą dymić i rozprzestrzeniać pożaru po całym budynku.

 

You may also like...