Współczynnik uw okna. Cieplejszy dom – współczynnik przenikania ciepła okna

Okna w domu są elementem całej konstrukcji, przez które ucieka bardzo dużo ciepła. Szacuje się, że jest to około 30%. Zatem nasuwa się myśl, co zrobić, by jak najmniejsze ponieść straty? Należy podczas zakupu zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła okna(U).
Solidne i dobre okna, to ogromna oszczędność na ogrzewaniu.

 

Przenikalność cieplna okna PVC jest określana przy użyciu współczynnika przenikania ciepła „Uw” (dla całego okna) oznacza, jaka ilość ciepła, spowodowana różnicą między temperaturą wewnątrz a temperaturą na zewnątrz, przenika przez 1m2, w ciągu jednej sekundy. Ogólnie podsumowując, im współczynnik uw okna (jego wartość) jest mniejsza (wynosi 1, 6W/(m2·K)), tym mniejsze ponosimy straty uciekającego ciepła oraz okno ma lepsze parametry energooszczędne.
Więc trzeba poszukiwać okien, w których wartość jest niższa.

Często można spotkać nieuczciwych sprzedawców, którzy zaniżają wartość współczynnika, który jest dla okna referencyjnego podawany jest dla okna o zawyżonych wymiarach. Zwracajmy na to uwagę, czasem kilka złotych droższe okna zmniejszą dużo bardziej utratę ciepła, a my zaoszczędzimy tym samym na ogrzewaniu.

You may also like...