Jak wybrać fotel do pracy zdalnej?

Obecna sytuacja na świecie sprawia, że praca zdalna znacznie zyskała na popularności. Z takiej formy pracy coraz częściej korzystają już nie tylko niezależni przedsiębiorcy lub freelancerzy, ale również pracownicy, którzy swoje obowiązki z powodzeniem mogą wykonywać w domowym zaciszu. To wszystko sprawia, że powstała nowa potrzeba użytkowników, czyli stworzenie w swoim domu lub w mieszkaniu praktycznego i wygodnego kącika roboczego, który na ogół składa się z biurka lub stołu oraz dedykowanego fotela.

Wybór fotela do pracy to sprawa bardzo odpowiedzialna. Przede wszystkim to na tym meblu będziemy spędzać codziennie minimum kilka godzin w pracy, dlatego powinniśmy dobrać go maksymalnie do swoich potrzeb. Im więcej regulacji tym lepiej, ponieważ regulowana wysokość siedziska, kąt nachylenia oparcia oraz wysokość podłokietników pomogą nam dopasować fotel do aktualnej sytuacji i potrzeby. Dzięki temu zachowamy prawidłową pozycję siedzącą w trakcie jego użytkowania i zachowane zostaną wszelkie zasady ergonomii. To bezpośrednio wpłynie zarówno na nasze zdrowie oraz codzienną wydajność.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Fotel do pracy powinien być dopasowany również do naszego wnętrza, ponieważ zwłaszcza w domowym kąciku roboczym wszystko powinno zostać ustawione harmonijnie. Pamiętajmy, że wówczas w domu nie tylko pracujemy, ale również przede wszystkim aktywnie żyjemy, dlatego warto postawić na uniwersalny model mebla, który znajdzie również zastosowanie w innych sytuacjach. Na rynku możemy spotkać fotele o stabilnej lub mobilnej podstawie. Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach będziemy korzystali z mebla. Jeżeli potrzebujemy mobilności, ponieważ przy biurku mamy komputer, ale przemieszczamy się również pomiędzy szafą z dokumentami lub drukarką, to wówczas fotele na kółkach spełnią swoją rolę. Jeżeli mobilność w miejscu pracy nie jest nam niezbędna, to z powodzeniem możemy postawić na fotele o klasycznej podstawie.

Przy wyborze fotela do pracy bardzo ważne są również materiały, z którego powstaje. Unikajmy tkanin, które łatwo ulegają uszkodzeniom w trakcie intensywnej eksploatacji. W domowym biurze sprawdzą się fotele ze skóry lub ekoskóry lub inne solidne tkaniny, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się fotelem dłużej, nawet podczas kilku lub kilkunastogodzinnej eksploatacji każdego dnia. Szeroki wybór foteli do biura lub domu znajdziecie w sklepie https://www.fotel.pl.

You may also like...