Budowa hali sportowej – o czym warto wiedzieć

Rozważasz budowę hali sportowej? Przeczytaj nasze wskazówki, żeby upewnić się, jakich błędów nie popełniać.

Od czego rozpocząć budowę hali sportowej?

Najlepiej będzie rozpocząć od zrobienia wyboru odpowiedniego miejsca. Budowa takiego obiektu powinna być przemyślana – nie warto tworzyć jej na przykład niedaleko miejsca, w którym już istnieje inna hala. Warto zrobić rozeznanie wśród mieszkańców i zobaczyć, czy rzeczywiście istnieje zapotrzebowanie na kolejną halę sportową.

Jakiego rodzaju halę sportową wybrać?

Hala sportowa hali sportowej nierówna. Istnieją hale piłkarskie czy hale pod korty tenisowe, hale do jazdy na wrotkach czy hale typu Orlik. Zanim zabierzemy się do tak poważnego przedsięwzięcia, jakim jest budowa hali sportowej, zróbmy dobry research. Lepiej zawczasu wiedzieć, jakiego rodzaju obiekt będzie się cieszył zainteresowaniem, niż później dziwić się, że nikt nie chce z niego korzystać.

Hala sportowa – gdzie?

Warto pamiętać, że do hali sportowej powinien być odpowiedni dojazd. Nie sprawdzą się miejsca bez odpowiedniego dostępu za pomocą komunikacji miejskiej – wielu starszych uczniów z niej przecież korzysta. Dlatego warto, by budowa hali sportowej rozpoczęła się w miejscu dobrze dostępnym. Niekoniecznie też sprawdzą się dzielnice zamieszkałe przez starsze osoby – tutaj popyt na usługi sportowe będzie marginalny.

Pamiętaj o niezbędnych pozwoleniach

By zbudować halę sportową trzeba oczywiście dowiedzieć się, jakie niezbędne pozwolenia będą nam potrzebne. Zdecydowanie nie chcielibyśmy się przecież znaleźć w sytuacji, gdy budowa hali sportowej ruszyła, a my mamy problemy natury formalnej. Dlatego przed rozpoczęciem budowy niezwykle ważne jest, żeby być pewnym, że możemy ją rozpocząć. Warto się w tym miejscu zainteresować halami pneumatycznymi, które nie wymagają wylewania fundamentów ani pozwolenia na budowę. Plusem tego rodzaju hali jest też prędkość jej montowania – można to zrobić nieporównywalnie szybciej niż budowa od podstaw.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu budowa hali sportowej nie sprawi większych trudności. Sport to zdrowie, a więc powodzenia!

You may also like...