Funkcjonalny zsyp na opał

W trakcie budowy własnego domu warto wyposażyć go już na etapie wykonywania prac budowlanych w odpowiedni zsyp na opał. Pomysłowe rozwiązanie z pewnością ułatwi każdemu właścicielowi posesji w przyszłości wrzucanie opału do pomieszczenia, w którym będzie znajdować się kocioł do ogrzewania mieszkania.

zsyp na opał

Wielu właścicieli budynków mieszkalnych ze względu na koszty finansowe w trakcie budowy wymarzonego budynku mieszkalnego rezygnuje z wyposażenia go w profesjonalny zsypu na opał. O tym, że jest to bardzo błędne rozwiązanie, właściciele posesji przekonują się już niebawem po zamieszkaniu w nowym domu. Jeśli nasz nowo wybudowany dom nie zostanie wyposażony w odpowiedni zsyp na opał to wówczas dostarczanie materiału opałowego do kotłowni będzie bardzo uciążliwe i pracochłonne. Zatem już na etapie budowy warto pomyśleć o montażu okna w ścianie kotłowni lub wykonaniu innego otworu w murze służącego w przyszłości jako zsyp opału do piwnicy. Rozwiązanie takie umożliwi szybkie i sprawne wrzucenie węgla do kotłowni.

 

Często wiele osób początkowo pozostawia niezabezpieczony otwór w ścianie, który ma pełnić funkcję zsypu. Z czasem do nieszczelnego wnętrza pomieszczenia dostaje się śnieg czy deszcz i niezadowolony właściciel szuka różnych rozwiązań, aby odpowiednio zabezpieczyć otwór w ścianie. W celu zabezpieczenia dziury w murze z czasem właściciele budynku decydują się na montaż blaszanych drzwiczek lub innej płyty wykonanej z trwałego materiału. Jest to bardzo pomysłowe rozwiązanie, które może posłużyć przez wiele lat.

You may also like...