Lacobel – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Szkło jako element ozdobny we wnętrzach zyskuje sobie coraz większą popularność. Jednak jest to materiał dość mocno narażony na uszkodzenia dlatego nie dziwi fakt poszukiwania zamienników, które będą wyglądać tak samo jednak będą bardziej odporne. Jednym z takich właśnie jest Lacobel, niezwykle popularny materiał, wykorzystywany we wnętrzach w wielu miejscach.

Czym jest  Lacobel?

Lacobel to materiał, który wykonywany jest ze szkła oraz warstw folii. Z wyglądu przypomina do złudzenia szkło, jednakże jest od niego znacznie bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia czy zarysowania. Powstaje poprzez sklejanie ze sobą szyb i folii, aby uzyskać jak najbardziej trwałą taflę. Ze względu na technologię wykonywania bez problemu można uzyskać Lacobel nie tylko w ciekawych kolorach ale również w interesujących wzorach.

Gdzie wykorzystuje się Lacobel?

Lacobel ma bardzo szeroki zakres zastosowań, jednak wiele osób kojarzy go głównie z wykorzystania do wystroju kuchni. Stosowany jest jako materiał na ściany zamiast płytek, a jednocześnie jako niezwykle interesujący element dekoracyjny. Bez problemu bowiem można wybrać nie tylko kolor, ale również ciekawy wzór, dopasowany do oczekiwań zamawiającego klienta i jego kuchni. Często w zależności od miejsca, w którym ma być montowany stosuje się Lacobel o różnych grubościach. Na ściany w kuchni często wykorzystywany jest ten o grubości 4 mm, jednak trzeba pamiętać iż jego odporność na wysokie temperatury nie jest zbyt duża, dlatego nie powinien być montowany w bliskości kuchenek czy płyt indukcyjnych.

Jak znaleźć odpowiedni Lacobel?

Lacobel bardzo często jest zamawiany na indywidualne wykonanie zgodnie z życzeniem klienta. Ze względu na rosnącą popularność tego materiału jak również coraz szerszy zakres jego zastosowania bez problemu można znaleźć firmy, które na zlecenie klientów wykonują pasujący Lacobel Kraków i wiele innych miast to lokalizacje, w których wyszukanie takich firm nie stanowi kłopotu. Klienci wskazują również na bardzo atrakcyjne ceny, jakie obecnie trzeba za Lacobel zapłacić.

You may also like...