Jak udekorować salon?

Przy aranżacji salonu możemy pozwolić sobie na odrobinę kreatywności. Wybierając odpowiednie dekoracje nie zawsze musimy iść utartymi szlakami, a przełamując przyjętą konwencję, bardzo często możemy wprawić gości w zachwyt i nadać salonowi wyjątkowego charakteru. To co wydaje się niezbędne w salonie to oczywiście naturalna zieleń. Zapewnią ją odpowiednio dobrane rośliny, które będą pełniły funkcję dekoracyjną oraz nadadzą przestrzeni świeżości i naturalnego charakteru.

Wiele salonów trudno wyobrazić sobie bez obecności książek lub ramek ze zdjęciami. Ulokować je można zarówno na wiszących półkach lub w przeszklonych witrynach, a ich obecność w salonie znacznie go wzbogaci i doda mu intymnego charakteru, który będzie nierozerwalnie związany z domownikami. Bardzo wdzięczną powierzchnią dekoracyjną pozostają ściany salonu. Można na nich umieścić antyramy ze zdjęciami, obrazy lub estetyczne plakaty. W przypadku większych ścian z powodzeniem można zastosować jedną mozaikę podzieloną na trzy elementy, co złoży się na wyjątkowy tryptyk. O tym, jak udekorować salon krok po kroku, dowiemy się z poradnika na stronie https://www.meble.pl/poradnik.

Co na podłodze?

Dekorując salon, warto zadbać również o podłogę. To również bardzo ciekawa powierzchnia dekoracyjna. Możemy poprzestać na estetycznym dywanie, chodniku lub wykładzinie. W nowoczesnych salonach, świetnie sprawdzają się wytrzymałe panele w odcieniach jasnego brązu lub szarości. Na nich można ulokować chodnik w kolorze szarym lub lekko kontrastującym z podłogą. Takie połączenie pozwala na uzyskanie efektownego połączenia, zwłaszcza, że trudno nie zwracać uwagi na podłogę. Nie tylko po niej chodzimy, ale widzimy ją z każdego miejsca w naszym salonie.

Dodatkowo na podłodze można ustawić donice z ozdobnymi drzewkami lub kwiatami. Mogą to być zarówno opcje naturalne, jak i kwiaty sztuczne, które imitują naturalne. Czasami bardzo trudno je od siebie rozróżnić, a ta druga opcja jest dużo łatwiejsza w pielęgnacji i utrzymaniu. Wystarczy tylko zetrzeć kurz i kwiaty lub drzewka ozdobne znów lśnią swoim blaskiem. Dekorując salon warto również zachować równowagę, ponieważ zbyt dużo dekoracji może być trudne w pielęgnacji oraz może przytłoczyć użytkowników salonu, a przecież to miejsce, gdzie powinno się zrelaksować i miło spędzać czas.

You may also like...