Postaw na wygodę w kuchni – o zaletach dużych zlewozmywaków

Lubisz w kuchni dużą, niczym nieskrępowaną przestrzeń roboczą? Stawiasz na komfort i wygodę przy gotowaniu? Spędzasz na przyrządzaniu posiłków dużą ilość czasu? Stworzony dla Ciebie jest duży zlewozmywak o dwóch komorach, którego zalety i funkcjonalność docenisz już podczas pierwszego zmywania.

Zlewozmywak dwukomorowy – dlaczego kogo jest dobrym rozwiązaniem?

Zlewozmywaki jednokomorowe sprawdzają się głównie u osób, które nie przepadają za gotowaniem, często stołują się na mieście oraz posiadają zmywarkę. Co prawda, są tańszym rozwiązaniem niż modele dwukomorowe, ale jeżeli pichcenie w kuchni sprawia Ci ogromną przyjemność i robisz to niemal codziennie, już po kilku dniach zauważysz, że mogą okazać się niewystarczające.

Zlewozmywaki dwukomorowe zapewniają nieporównywalną wygodę – dzięki nim poczujesz się w swoim domu jak prawdziwy szef kuchni. Podczas przygotowywania posiłków, możesz wrzucać nieużywane, brudne patelnie czy sztućce do jednej, głębokiej komory, a drugą w dalszym ciągu używać do opłukiwania warzyw czy odcedzania makaronu. W dodatku sprawdzą się one podczas mycia ponadgabarytowych garnków czy form do pieczenia, które nie zmieściłyby się do zmywarki lub przedmiotów delikatnych – wykonanych z materiałów takich jak ceramika, porcelana czy kryształy. Dzięki praktycznemu ociekaczowi suszenie już umytych naczyń, które w szybkim tempie chcemy z powrotem użyć, będzie bardzo sprawne i praktyczne.

Zlewozmywak dwukomorowy potrafi osiągać pokaźne rozmiary – modele z ociekaczem nierzadko mierzą od 80 – 1200 cm. Czy oznacza to dużo straconego miejsca w szafce pod nim? Otóż wcale nie! Stawiając na nowoczesne rozwiązania, takie jak specjalnie zaprojektowane syfony oszczędzające przestrzeń, z powodzeniem wykorzystamy dolną szafkę na przechowywanie śmietników na odpadki, środki czystości lub inne przydatne akcesoria. Na zlewozmywak dwukomorowy mogą jednak pozwolić sobie tylko posiadacze nieco większych kuchni. Nie są one dedykowane do aneksów kuchennych, ponieważ mogłyby niepotrzebnie zająć i tak niewielki blat roboczy.

You may also like...